Alopesi Barbae

Erkeklerde sakal kıllarını etkileyen alopesi barbae, görünüş olarak alopecia areataya benzer ancak sadece yüzde saç dökülmesine neden olur. Bazı erkekler için geçicidir, ancak diğerleri için alopesi barba uzun yıllar sürebilir.

 

Diğer alopesi türleri gibi, alopesi barba da vücudunuzun kendi kıl köklerine saldırdığı ve onlara yabancı bir istilacı gibi davrandığı otoimmün bir durumdur.

 

Bu duruma neyin sebep olduğunu bilinmemektedir. Bununla birlikte, tetikleyicilerin, öncelikle fiziksel ve duygusal travmaya odaklanan areata ile aynı olduğu görülüyor.

 

Alopesi barbası yaşayan erkekler tıbbi yardıma erişmeyi zor bulabilir, çünkü birçok ülkede bu durum kaynaklar veya araştırma için bir öncelik olarak görülmemektedir. Losyon veya köpük formunda olduğu gibi minoksidile başvuran  çoğu insan, doktor onayı veya yazılı reçetesi olmadan bu ürünlere ulaşılabilmektedir. Saç derisi mikropigmentasyonu da uygulanabilir bir çözümdür, ancak bu en çok sakal yerine kirli sakal bırakanlar için uygundur.

image

Alopesi Areata

En yaygın şekli olan alopesi areata, kafa derisinde yuvarlak yamalar şeklinde toplam saç dökülmesi ile belirti verir. Bu yamalar kafa derisinin herhangi bir yerinde görülebilir…
image

Alopesi Universalis

Bu, alopesinin en agresif şeklidir. Hastaları AT yaşayanlarla aynı şekilde etkileyen alopesi universalis, baş ve vücuttaki tüm saçların tamamen kaybıyla kendini gösterir. Bazı insanlar yoğun…

Saç Simülasyonu ve kampanyalar hakkında bilgi edinin

Call Now ButtonRandevu Al