Çekiş Alopesi

 Yalnızca olmasa da çoğunlukla kadınları etkiler. Traksiyon alopesi,  ilaç almak dışında, kendi kendine oluşan tek tiptir.

 

Çekiş alopesi, kafa derisi üzerindeki uzun süreli ve düzenli stresten kaynaklanır. Bu genellikle örgüler ve sıkı at kuyruğu gibi saçları çeken sıkı bir saç modeli yüzünden  olur. Ayrıca saç uzatma, peruk ve zarar verici şekillendirme ürünlerinin sürekli kullanımından da kaynaklanabilir. Temel olarak, saçı çeken veya ona zarar veren herhangi bir şey, çekiş saç dökülmesine neden olabilir.

 

Saç dökülmesinin yanı sıra, semptomlar kafa derisinde hassasiyet, kızarıklık, ağrı ve tahrişi içerir. Ön saç çizgisi genellikle en kötü etkilenir ve bu, saçın ilk önce incelmiş göründüğü alandır.

 

Bu durum bir süre devam edebilir, ancak ilk başta traksiyon alopesisine neden olan rutin durdurulduğu sürece, saçlar genellikle zamanla tekrar uzar. Bazı insanlar yeniden büyüme sürecini hızlandırmak için minoksidil kullanır, ancak en iyi çözüm saçı çeken saç stillerini ve saç derisi iyileşene kadar saçta güçlü kimyasallar kullanmayı bırakmaktır.

 

image

Alopesi Areata

En yaygın şekli olan alopesi areata, kafa derisinde yuvarlak yamalar şeklinde toplam saç dökülmesi ile belirti verir. Bu yamalar kafa derisinin herhangi bir yerinde görülebilir…
image

Alopesi Barbae

Erkeklerde sakal kıllarını etkileyen alopesi barbae, görünüş olarak alopecia areataya benzer ancak sadece yüzde saç dökülmesine neden olur. Bazı erkekler için geçicidir, ancak diğerleri için…

Saç Simülasyonu ve kampanyalar hakkında bilgi edinin

Call Now ButtonRandevu Al