Saç Kayıpları ve Nedenleri

 

Hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesinin en yaygın nedeni, erkek tipi kellik veya kadın tipi kellik olarak da adlandırılan androgenetik alopesidir. Androjenik alopesi kalıtsal bir durumdur. Uzmanlar, kökleri erkeklik hormonu olan testosterondan gelen dihidrotestosteron (DHT) tarafından çökeltildiğine inanıyor. Gözlenebilir şekilde, erkekler ve kadınlar bu hormonun farklı miktarlarına sahiptir; bu nedenle, birincisinin daha yüksek DHT seviyeleri üretmesi ve dolayısıyla saç dökülmesini artırması daha olasıdır. Androjenik alopesi, erkeklerde kısmi veya tam kelliğe neden olabilen erkek tipi kelliğe yol açar. Kadınlar ise saç derisinin üst ve yan taraflarında saç seyrelmesi yaşarlar.

 

Tipik olarak, saç dökülmesi yaşamanızın nedenleri aşağıdaki faktörlerden kaynaklanır:

 

GENETİK

 

Normalden çok daha hızlı bir şekilde saç dökülmesi yaşıyorsanız, ne yazık ki size , bu atalarınızdan kalmış bir miras olabilir. Saç tellerinizin bir DNA planı var, yani babanız (ve büyükbabanız, vb.) saç dökülmesinden muzdaripse, hayatın matematiği  muhtemelen bunu yaşayacağınızı söylüyor.

 

HORMONLAR

 

Saçı duyarlı erkekler, saç köklerini küçültme eğiliminde olan DHT aşırı duyarlılığına yatkın saç köklerine sahiptir. Son olarak, incelen saçlar devam eder ve saç büyümesi durana kadar incelir.

 

YAŞ

 

Yaşımızın ilerlemesi ile birlikte saç hücrelerinin çoğalma ve bölünme kabiliyeti azalır.Dökülen saçlarımızın hepsinin yerine yenisini koyamayız.

 DİĞER  FAKTÖRLER

 

Bu faktörler yaşam tarzı seçimleriyle ilgilidir, yani: sigara, aşırı alkol kullanımı, kötü beslenme, belirli ilaçlar, saç dökülmesine neden olabilir.

image

Neden Saç Simülasyonu

NEDEN SAÇ SİMÜLASYONU? Saç derisi mikropigmentasyonu, kafa derisine yakın kesilen saç köklerini taklit eden noktalı bir desen dövmesi uygulayan bir prosedürdür. Nispeten yeni bir teknik olarak, kafa derisi mikropigmentasyonu, başlangıçta belirtilen saç dökülmesi koşullarından kaynaklanan kozmetik sorunları büyük ölçüde çözebilir. Dövme endüstrisi, milenyumun ilk on yılının son iki yılından bu yana, kafa derisi mikropigmentasyonunu, kafa derisi ve saç sorunlarının üstesinden…
image

Saç Biyolojisi

SAÇIN BİYOLOJİSİ Saç biyolojisi - ömür boyu süren bir hikaye Saç kökleri hamileliğin üçüncü ayında gelişmeye başlar. Bir çocuk doğduğunda, kafasında ortalama olarak 100.000 saç kökü gelişmiştir, bu da kafa derisinin santimetre karesi başına 1.000 saç köküne eşdeğerdir. Folikül yoğunluğu, bir çocuğun kafatasının büyümesine paralel olarak doğumdan itibaren azalır. Bir yetişkin olarak, bir kişi 25 yaşına ulaştığında, toplam folikül sayısı…

Saç Simülasyonu ve kampanyalar hakkında bilgi edinin

Call Now ButtonRandevu Al